Buněčné = tkáňové soli jsou výborný doplněk k léčbě mnoha nemocí. Ty právě bývají vyvolány minerální nerovnováhou, kterou buněčné soli umějí upravit a tím zmírnit nebo vyřešit známky deficitu = nemoci. Více o teorii buněčných solích zde.

Praktickou stránku si rozebereme níže. Tak jako např. byliny je vhodné kombinovat pro jejich doplňující se účinek, tak i buněčné soli doporučuji kombinovat. Ať už kvůli lepšímu účinku nebo kvůli nutnosti kombinace samotné. Např. u konstituce člověka, který má suchou kůži, je unavený, má nízkou hmotnost, málo se potí musíme při podávání detoxikační soli Nat Sulph přidat rovněž hydratační Nat Mur. Pokud to neuděláme metabolismus vody bude nakloněn spíše k dehydrataci a nejenže detoxikace nebude úspěšná, ale rovněž nemocný ucítí příznaky dehydratace – větší únavu, bolesti hlavy.

Někdy mohou být kombinace zvláštní, takové které se nevyskytují v literárních zdrojích, nicméně praxe ji ukazuje jako potřebnou. Kvůli toho dělám komplexní konzultace, které přihlédnou nejen ke konstituci člověka vč. horoskopu, ale rovněž i k typům nemocí, jejich pořadí vzniku atp. Více o mých konzultacích zde.

  • Svým klientům po konzultaci poskytuji stálou 8% slevu na nákup pro sebe nebo své blízké.

Migrény a premenstruační bolesti:

Vyšší dávky Mag Phos před menzes a během ní (+ při atace křečí rozpustit v teplé čisté vodě 7-10 tobolek a popíjet),

Do kombinace podle vyvolávací příčiny nedostatku hořčíku:

základMag Phos
překyselení (nadbytek kávy, cukru vč. ovoce, tučná strava, přetrénování)Nat Phos
při chudokrevnostiFerr Phos + Nat Mur
při vyčerpání, únavěKali Phos + Nat Mur
Akné, ekzémy:

Zde půjde vždy o kombinaci buněčných solí! Nejčastější problém je ve snížené funkci jater, což spolu s jídelníčkem a životosprávou vede k nadbytku toxinů v organismu, které se snažíme vyloučit kůží. Léčba bývá dlouhodobá a na počátku se mohou projevy zhoršit, proto je vhodné použít kombinaci. Doporučuji raději konzultaci než naslepo nasadit preparáty.

Mastná pokožka, překyseleníNat Phos
1. jaterní detoxikační sůl (svědění)Nat Sulph (+ Nat Mur při známkách dehydratace)
2. jaterní detoxikační sůl, všechny kožní problémyKali Sulph (musí být s Nat Sulph)
Nat Phos + Nat Sulph (+ Nat Mur) + Kali Sulph (+ Antioxidant)
Suchá pokožkaNat Mur

V některých mírných případech stačí nasadit buněčné soli dle konstituce člověka, např. Nat Phos + Nat Mur. Zlepšení vyvolávací příčiny překyselením, zlepšení vylučování kyselin ledvinami, tok mízy v lymfatickém systému. Nat Mur upraví hydrataci a obnovu buněk kůže.

Elektrosmog:

Elektrosmog vždy vede k poruše metabolismu draslíku a hořčíku. Celostní terapeuté doporučují přidat do jídelníčku potraviny bohaté na tyto minerály. Já navíc přidávám buněčné soli.

Kali Mur + Mag Phos

Podle dalších potíží přidávám soli do kombinace:

překyselení (nadbytek kávy, cukru vč. ovoce, tučná strava, přetrénování)Nat Phos
sníženém pocitu žízně, ranní únavě, hubenost, studené končetinyNat Mur
Stresová zátěž:

Je často viditelná v psychicky náročných pracovních pozicích. Zde se řídíme nejen z hlediska psychických a tělesných příznaků, ale také z toho, jaký charakter má práce. Jestli má člověk fyzický pohyb přiměřený nebo nadměrný, či naopak minimální při práci za počítačem. Vhodný je energetický mix :

Ferr Phos + Nat Mur + Kali phos

Od něho odvíjet kombinace podle příznaků deficitu jednotlivých minerálů:

překyselení (nadbytek kávy, cukru vč. ovoce, tučná strava, přetrénování)Nat Phos
křeče, migrény, bušení na hrudi, nervozitaMag Phos
Dlouhodobě trvající vyčerpání, kalcifikace šlach, nespavost, hubenost, studené končetinyCalc Phos
Infekce:

Základním minerálem při akutní infekci je Ferr Phos. Další info ve zvláštním článku Infekce, zánět.

Zubní kaz

Nedostatek nebo špatné nákládání s vápníkem může vést k zubnímu kazu. Nutné je upravit i ústní hygienu a dietu. Sůl Nat Phos je kvůli překyselení, které vede ke ztrátě především vápníku. Vhodné jsou přípravky Jentschura.

Calc Phos + Calc Fluor + Nat Phos + zubní pasta Biomineral Dent