150 

Eleuterokok neboli sibiřský ženšen má studiemi prokázány účinky k posílení fyzické i psychické odolnosti. Působí antioxidačně a zvyšuje aktivitu nespecifické imunity. Síla sibiřské rostliny.

Dostupné na objednávku.

Popis

Eleuterokok neboli sibiřský ženšen, slovensky Všehojovec, je tzv. adaptogen. Využívá se k povzbuzení organismu, pomáhá při tělesné nebo duševní vyčerpanosti. Nepůsobí jako káva, ale působí komplexně pro zvýšenou fyzickou i psychickou odolnost organismu (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34087398/). Jelikož se jedná o sibiřskou rostlinu, tak tuto energii předává i uživateli. Rovněž nespecificky posiluje imunitní systém (především NK-buňky), tzn. tu část imunity, která je v první linii a nepustí cizí návštěvníky dovnitř.

Tento mletý prášek je výhodný kvůli toho, že se může přidávat do kaší, polévek nebo jen rozředit ve vodě či si zalít čaj a vypít.

Eleuterokok je antioxidantem užitečným při podpoře imunitní obrany. Uplatňuje se při udržení respiračního zdraví a svěžího dýchání. Pro své účinky bývá přirovnáván k ženšenu pravému, odtud odvozený název sibiřský ženšen (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10996277/).

Použití: Jednu polévkovou lžíci sušeného kořene přelijeme 0,5 l vody a přivedeme k varu. Na mírném ohni povaříme cca 5 min., necháme odstát 30 min. Rozdělíme do tří dávek a pijeme během dne. Zpočátku je lepší nižší dávkování, později můžeme množství zvýšit. Dávkování je individuální. Doporučuje se takové, aby člověk cítil jemné povzbuzení, nikoliv přebuzení. Harmonizuje nástup spánku, ale nedoporučuje se užívat před spánkem.

Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí. Není určeno malým dětem, těhotným a kojícím ženám. Doplněk stravy

Neuvěřitelná Sibiř: To jsou jednorožci, nesmrtelné viry i jámy polykající vrtulníky | Cestovinky

Mohlo by se Vám líbit…