110 

Vitamín D3 v aktivní formě pro posílení imunitního systému.

3 skladem (dostupné na objednávku)

Popis

Tento vitamin D je v aktivní formě D3 (cholekalciferol), tato forma je lépe vstřebatelná, je rozpustná v tucích, v tomto případě olivovém oleji pro optimální vstřebání z trávicího traktu. Vitamin D je v době covidové potřebný, jak bylo dokázáno ve studiích. Dále je nezbytný pro zdraví kostí a zubů, pomáhá tělu absorbovat vápník ze stravy a je vhodný i pro podporu imunity a činnosti svalů.
Pacienti, kteří měli dostatečně vysokou hladinu vitamínu D, byly odolnější proti nákaze koronaviru. „Jistota je, že nedostatek vitamínu D zhoršuje všechny obranné mechanismy – umožňuje, aby se ve velké míře vyplavily zánětlivé působky a byla potlačena buněčná imunita,“ říká profesor Topolčan z FN Plzeň.
Naproti tomu srovnávací studie v evropských zemích nepotvrdila vliv koncentrace vitamínu D v krvi na průběh onemocnění covid-19. To se ovšem týká již přítomné koncentrace vitamínu D v krvi. Když se podíváme na suplementaci vitamínu D, selenu, zinku, tak studie potvrdila příznivý dopad na prevenci koronavirové infekce. Tyto minerály můžete efektivně doplnit skrze buněčnou sůl Antioxidant.
V dávce 1000IU – 2000IU se jedná o bezpečnou denní suplementaci.

Návod k užití: Dospělí a mladiství od 15 let: 1 tobolka denně. Tobolka se polyká celá a zapíjí vodou nebo se její obsah vytlačí do jídla. Je možné užívat dle potřeby i dlouhodobě.

Složení: 30 tobolek. Olivový olej, vitamin D3 (cholekalciferol), želatinová tobolka (želatina, glycerol, voda čištěná). V 1 tobolce 25mcg/1000IU (international unit) cholekalciferolu, tj. 500% referenční hodnoty příjmu.

Upozornění: Doplněk stravy, není vhodné pro děti do 15 let, ukládejte mimo dosah dětí, nepřekračujte denní doporučenou dávku, není náhradou pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu, uchovávejte v suchu 25°C, tobolky spotřebujte ihned po vyjmutí z blistru, vhodné pro celiaky, nepoužívejte při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.

Tento produkt má certifikát o zdravotní bezpečnosti od Státního zdravotnického úřadu.

Zdroje:
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32605780/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32784601/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28202713/
https://www.internimedicina.cz/pdfs/int/2008/06/08.pdf
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pacienti-s-covidem-maji-malo-vitaminu-d-virus-ho-muze-spotrebovat-120123
https://www.fitnessgym.cz/magazin/vitamin-d-a-covid-19-co-rikaji-studie/