Toto téma je od roku 2020 hitem. Nicméně mě zajímalo vždy, navíc jako imunologa. Díky čínské medicíně a dalším vím, že doplnění minerálů nebo vitamínů nestačí. Užívání antibiotik farmaceutických nebo přírodních je hašení požáru. Základ je v tom, že organismus nemá dostatek energie – prány, čchi, bioenergie – jakkoli ji nazvete. Člověk více dává než přijímá energie a poté jeho tělo a buňky nemůžou fungovat dobře. Vznikají energetické díry, kam se nalepí paraziti, bakterie, kvasinky a další. S tím vám může pomoci několik alternativních směrů vč. například biorezonanční terapie. Ale to, že člověk psychicky strádá a trápí se, tím je jeho energie oslabena, se nic nevyřeší. Proto je důležité pracovat i na našem osobním postoji, emocích, myšlenkách. Slyšíte to ze všech stran. Čtete knížky, cvičíte jógu, meditujete a nevím co ještě. A stejně jste pořád v depresích, honíte se pro uznání šéfa, manžela, manželky, rodičů … Můžete dělat cokoliv, ale nic se nestane. Pokud ke změně nepřizvete svou duši, neztišíte se a nepostavíte se za sebe. A nemusíte číst a dělat nic!

Na svém podcastu trocha-inspirace.cz o tomto hovořím a natáčíme rozhovory s lidmi, kteří jsou sami sebou. Poslechněte si je a nechte se inspirovat ve svém životě. Dejte mu jiný směr. Rovněž pokud chcete s něčím poradit, tak mě neváhejte kontaktovat: https://martinzulak.cz.

Pokud chcete můj návod, jak co nejdéle odolávat infekcím, tak zde jsem shrnul své postupy. Protože ne vždy můžu jogínsky žít v míru a pohodě, také jsem někdy vyčerpaný a doplním, co je potřeba. Vhodné je pravidelně dělat očisty. Více ve článku zde: Jak na jarní očistu bez krize? Také dbát na správný jídelníček, pokud možno vhodný své konstituci, což zohledňuje např. makrobiotika. Co je makrobiotika?

Vitamíny budete znát. Ostatní si můžete přečíst na mých stránkách – Co jsou buněčné soli? Co je Wurzelkraft a produkty P. Jentschura? Vitamín C jako takový je potřebný koenzym mnoha buněčných reakcí. V našem podnebném pásu je lépe ho využívat z našich zdrojů – šípek, petržel – než z citrusů, které mají rozpínavou energii, tzn. z čínské filosofie otevřou povrchové póry a tím je tělo náchylné na útok větru a chladu zvenčí, což se projeví virózou. Pokud užívám doplňky s vitamínem C tak v kombinaci s bioflavonoidy, což jsou rovněž antioxidanty a působí synergicky s vitamínem C. Takový preparát má např. firma Terezia. Ještě lepší je tzv. lipozomální vitamín C a ještě s bioflavonoidy. Více o něm níže na detailu produktu. Ve zkratce je lépe vstřebatelný a má méně nežádoucích účinků. Protože vitamín C je chemicky kyselina askorbová, čistá naleptává zubní sklovinu, překyseluje žaludek, zatěžuje ledviny a může provokovat ledvinou koliku močovým kamínkem. Proto by se měl doplňovat také hořčík.

Jednoduchá pravidelná prevence

Když jste víceméně fit: buněčná sůl Ferr Phos 2tbl denně + Vitamín D3 1tbl denně večer v zimním období.

Kombinovaná prevence

Ferr Phos + Antioxidant – 2tbl denně
+ Vitamín D3 + Wurzelkraft 1-3lžičky za den (stačí 150g) + liposomální vitamín C

Jde do tuhého

Ferr Phos + Antioxidant – 3 až 5 tbl denně
+ Rakytníkový olej + Vitamín C – 1tbl ráno a večer
+ Wurzelkraft 2-3x denně 2lžičky nebo Eleuterokok, čajová směs Bez černým, heřmánek, lípa