Kalium phosphoricum

Energie, nervy, vyčerpání, vysoká horečka

Základní solí pro životní energii, podporuje funkci nervového systému (mozek, nervy). Pomáhá při únavě a vyčerpání, podporuje koncentraci, krátkodobou paměť. Vhodná při rekonvalescenci, nadměrné aktivitě – sportovní, psychické, při jarní únavě, nedostatku spánku, hektickém období. Vhodná při neustálé nervozitě (spolu s Mag phos) podrážděnosti, hyperaktivní mysli. Je rychle působící buněčná sůl, vhodná u horeček, špatně hojících se nekrotických ran, vážných chorob (antiseptikum). Při horečkách ji nesnižuje, pouze brání procesu rozpadu tkání. Dodává energii buněčným strukturám a spolupracuje s buněčnou solí Nat Mur, která optimalizuje hydrataci buněk. Při dlouhodobých únavách a vyčerpanosti je vhodná kombinace Kali Phos + Nat Mur + Ferr phos. Tato sůl je vhodná pro energii svalů, vč. srdečního, projevy ochrnutí, atrofie svalstva.

Kombinace:

Kali Phos + Mag Phospodrážděnost, nadměrný stres
Kali Phos + Nat Murenergie + hydratace = základní buněčné minerály
Kali Phos + Nat Mur + Ferr Phosenergetický mix u vyčerpání

Astrologie: Beran, barva červená, základní čakra.
Psychologie: potřeba mít všechno hned, nebo naopak lenost, apatie. Nadměrné pracovní nebo sportovní zatížení, katastrofické scénáře, nadměrné množství myšlenek spotřebující energii, spousta starostí, strachů a problémů. Buzení se ve 3 hod ráno. (u nespavosti se rozhodujeme také nad Calc Phos, Mag Phos)
Chutě: stimulanty (káva, energy drinky), pocit hladu bezprostředně po jídle. (v případě chutě na sladké je to Nat Phos)
Mé poznámky: rychle působící buněčná sůl. Dodání energie není tak intenzivní jako u kávy, ale při počátečním vyšším dávkování (4-7x/d) si uvědomíme až večer, že jsme v práci nebyli unavení. Velmi doporučuji s Nat Mur, kdy díky úpravě hydratace se cítíme svěže. Po psychické stránce má indikaci k této soli snad každý (jako Mag Phos). Nadměrná psychická zátěž, neustálé přemýšlení a strachy. Nespavost je vyvolaná více faktory, každopádně tuto energickou sůl bychom měli hlavně užívat do 17h.
Další informace v osobních konzultacích nebo kurzu buněčných solích.

Máte nedostatek Kali phos?

Pomocí otázek si můžete určit, zda-li máte potřebu Kalium phosphoricum a jak velkou? Po vyplnění údajů, můžete začít.


Další buněčné soli a jejich využití v letáku pdf ke stažení zde.

Konzultace k buněčným solím zde: https://martinzulak.cz/konzultace/